İzlekler için Sosyal Medya

ınspector clouseau

7 Mart 2015 Cumartesi

Plaza dili ve edebiyatı

Hello weirdos,

Malumaliniz o plaza senin bu plaza benim, holdingin üretim tesisini de gezmek ister misiniz, hımm olabilir neden olmasın diyen kahramanınız konuşuyor. Yıldız tarihi 23456890₺915, bir plazanın 23 katından merhaba sizlere. 

En güzeli masanın karşı tarafında olmak falan diyoruz da bazen ben karşı tarafta olup saatlerce konuşmak istiyorum, alakasız gibi görünen bir girişle(yazılarda olduğu gibi) başlayıp sonra konuyu öyle bir bağlayayım ki karşıdaki değerlendirici mest olsun, alsın cevabını otursun, yetkinliğime de 4 points versin istiyorum. 

Şimdi size yönetim seviyesinde muhabbet ettiğimiz insancıkların favori sözcüklerinden bahsetmek istiyorum:

Delege etmek: Yönetim alanında bulunan kişiye iş kitlemek.

Delegasyon: Bir Fransız tatlısı, delege eden yöneticilere servis edilir.

Eskale etme: mmmmmmmhhhh en sevdiğim. Iş yaptığın kişinin işi zamanında ve istenen kalitede yapmaması nedeni ile yöneticisine espiyonaj faaliyeti vasıtası ile bildirme, en büyük cücük hareketlerinden biri, tercih edilirse önce yüzüne "seni yöneticine söyleyeceğim oğlum" denebilir. Bunda bir sakınca yok gayet olabilirliği yüksek ve düello davetinde yüze eldiven çarpmak kadar doğal. Bcc queen, cc king olarak yerinizi alabilirsiniz.

Eskalasyon: Yukarıda anlattığım şeyin yukarıya doğru yükselmesi olayı, asansör etkisi, solüsyon ve de çekomastik.


Evet, sevgili izlekler, bir Coco ile bu plaza insanları neden çemçük ağızlı, türkçelerine neler olmuş, ağızlarını eşek mi tepmiş, Fransız dadı tarafından mı büyütülmüşler acaba? bölümümüzün sonuna geldik.


Esen kalın(Esen kim? Yaren kim? Kaşar isimli tipler gibi duruyorlar, umarım aşık olduğun kız sana boynuz takar).


Coco of Loxley

Öperler.

2 yorum:

 1. Merhaba,

  Bu bloğa arasıra girip yazıları okuyorum. Sırf yazım tarzınız beni çekiyor ve blogculuk konusunda benden destek isteyen herkese bu bloğu örnek göstererek, "eğer blog yazacaksanız kendinize bir tarz belirleyin diyorum. Üslubunuzla, anlatım şeklinizle, küfürlerinizle veya espirilerinizle... Klişenin dışında, okumayı keyifli kılacak bir şeyler bulun" diyorum.

  Siz çok iddialı ve çok keyifli bir örneksiniz. Bloğunuzu okumaktan keyif alıyorum. İyi bloglar

  HızlıAdam | İş Dünyasında Rekabet Hız İster

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler efenim, fark yaratmaya çalışmalı, mutlu oldum.

   Sil